V Marsz Żonkilowy w Brzozowie

 

W niedzielę 15 czerwca 2014 roku ulicami Brzozowa ruszył jubileuszowy V Marsz Żonkilowy. Zimne i ponure popołudnie nie wystraszyło uczestników Marszu, a raczej za ich sprawą nabrało ciepła i barw.

Czytaj więcej 
III Marsz Żonkilowy w Gorlicach

 

18 maja 2014 roku w Gorlicach odbył się już III Marsz Żonkilowy. W tę niedzielę wszystkim jego uczestnikom dopisywały się nie tylko humory, ale i dobra aura – po wielu dniach deszczu zaświeciło słońce.

Czytaj więcej 
II Marsz Żonkilowy w Gorlicach

 

12 maja 2013 roku, zimne i bezbarwne niedzielne popołudnie nabrało ciepła i kolorów za sprawą II gorlickiego Marszu Żonkilowego. Zgodnie z zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycją, Kampanię zainaugurowała uroczysta Msza Święta w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po której, mimo niesprzyjającej aury, orszak ruszył ulicami miasta.

Czytaj więcej 
IV Marsz Żonkilowy w Brzozowie

 

W ciepłą słoneczną niedzielę, 9 czerwca 2013 roku, spotkaliśmy się już po raz czwarty na brzozowskim Rynku. W samo południe ulice miasta „zakwitły na żółto”. Uczestników prowadzili Pani Anna Konopka oraz Klaun Maciek, za którymi marszowym krokiem podążały mażoretki – te starsze i te młodsze.

Czytaj więcej 
I Marsz Żonkilowy w Gorlicach

 

Dwudziestego maja 2012 roku, w dniu gorlickiej uroczystości, bardzo dopisała i pogoda, i uczestnicy. Marsz zainaugurowany został Mszą Świętą w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach, po czym nasz pochód ruszył ulicami miasta.

Czytaj więcej 
III Marsz Żonkilowy w Brzozowie

 

Trzeciego czerwca 2012 roku na brzozowskim Rynku zebrały się tłumy wolontariuszy z okolicznych szkół oraz sympatyków Fundacji „W Trosce o Życie”. Stamtąd, z żonkilami w dłoniach, pochód ruszył ulicami miasta do Parku Jordanowskiego.

Czytaj więcej 
II Marsz Żonkilowy w Brzozowie

 

W październiku 2010 roku rozpoczęliśmy II Edycję Żonkilowej Kampanii. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z zaangażowaniem włączyli się w tę akcję. Zasadzili żonkile na szkolnych rabatkach. Kwitnące wiosną kwiaty będą miejscem refleksji nad losem osób nieuleczalnie chorych.

Czytaj więcej 
I Marsz Żonkilowy w Brzozowie

 

Końcem 2009 roku rozpoczęliśmy pierwszą edycję kampanii społecznej pod hasłem „Wspomóż Hospicjum 2009/2010”. Pomysł został zaczerpnięty z międzynarodowej akcji dla hospicjów Pola Nadziei. Pragniemy pokazać społeczeństwu działalność brzozowskiego hospicjum, a tym samym upowszechniać ideę opieki hospicyjnej.

Czytaj więcej