Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością

Fundacja „W Trosce o Życie” jest realizatorem programu: „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością” – edycja 2020-2021.
Program kierowany jest do osób sprawujących faktyczną opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Konieczność, w większości przypadków, całodobowej opieki niejednokrotnie powoduje, że opiekunowie rezygnują z udziału w życiu społecznym, własnych aspiracji oraz zaniedbują własne zdrowie. To natomiast wiąże się z życiem w warunkach ciągłego obciążenia psychofizycznego.

Głównym celem programu jest czasowe odciążenie opiekunów faktycznych osób z niepełnosprawnością poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnienie czasowego zastępstwa, co pozwoli im na odpoczynek, regenerację oraz realizację innych potrzeb.

Oferowana pomoc będzie realizowana w trzech formach: w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby z niepełnosprawnością lub ośrodku wsparcia, bądź w ośrodku wsparcia w ramach pobytu całodobowego.

Program daje także możliwość skorzystania przez opiekunów ze specjalistycznego poradnictwa psychologicznego lub terapeutycznego oraz podniesienie umiejętności i wiedzy z zakresu opieki, pielęgnacji, rehabilitacji czy dietetyki.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielamy pod adresem:
Fundacja „W Trosce o Życie”
36 – 200 Brzozów, ul. Rzeszowska 14
Tel.: 797 – 716 – 357
E-mail: opieka.wytchnieniowa2021@gmail.com

DO POBRANIA:

ZGŁOSZENIE DO PROGRAMU

KARTA POMIARU NIEZALEŻNOŚCI FUNKCJONALNEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *